Rok harcerski 1997/1998
Reaktywacja drużyny harcerskiej w Lisich Jamach nastąpiła 1 września 1997r. za sprawą druhny Marty Polak. Rozpoczęto kampanię bohater i postanowiono wybrać na bohatera drużyny polskiego noblistę Henryka Sienkiewicza.
Rada drużyny:
- Drużynowa: Marta Polak
- Przyboczna: Bożena Szalko
- Skarbnik: Gruszka Krzysztof
- Zastępowy: Szczybyło Dorota
- Zastępowy: Kopciuch Agata
- Zastępowy: Machczyński Robert
- Zastępowy: Misztal Krzysztof
- Kronikarz: Marta Polak
Zastęp I
- Kopciuch Agata - zastępowa
- Hanus Urszula
- Furgała Joanna
- Kubiszyn Katarzyna
- Zabawska Agnieszka
- Szczybyło Martyna
- Mikitów Milena
- Furgała Dorota
- Krywcun Katarzyna
- Florek Malwina
Zastęp II
- Machczyński Robert - zastępowy
- Damm Dariusz
- Czała Adam
- Klufas Dariusz
- Ilnicki Jarosław
- Puchała Łukasz
- Ziomek Damian
- Milo Radosław
Zastęp III
- Szczybyło Dorota - zastępowa
- Szczybyło Barbara
- Szabatowska Marzena
- Janczura Elżbieta
- Gnat Joanna
- Szyk Edyta
- Krygowska Ewa
- Szalko Bożena
Zastęp IV
- Krzysztof Misztal - zastępowy
- Huk Witold
- Gruszka Krzysztof
- Kopciuch Piotr
- Kopciuch Krzysztof
- Antosz Przemysław
- Hanus Krzysztof
Harcerski start odbył się w Lubaczowie, podczas którego umundurowany patrol w składzie: K.Kubiszyn, J.Furgała, A.Zabawska, M.Mikitów, W.Huk, R.Machczyński, K.Gruszka i K.Hanus miał możliwość zapoznania się z historią związku podczas gawędy druha harcmistrza Mieczysława Argasińskiego. Kolejnym etapem było przygotowanie drużyny do złożenia przyrzeczenia harcerskiego, któro miało miejsce podczas uroczystości patriotycznych w Lubaczowie z okazji Święta Niepodległości.
Miłym akcentem było zaproszenie na harcerskie andrzejki przez drużynę z Baszni Dolnej. Była to pierwsza wspólna zabawa, która przyniosła nowe przyjaźnie. Pierwszym wyzwaniem dla harcerzy było przystąpienie do Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Florek", którą organizowała KH ZHP Ziemi Sanockiej. Mieliśmy do wykonania sześć zadań, które należało przesyłać w formie meldunku harcerskiego w określonym przez organizatora terminie. Podsumowanie akcji miało nastąpić w maju podczas zlotu uczestniczących w niej drużyn z całej Polski.
W dniu 20 grudnia 1997 roku harcerze po raz pierwszy uczestniczyli w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju, któro następnie roznosili wśród mieszkańców Lisich Jam oraz Wólki Krowickiej. Z inicjatywy lubaczowskiego hufca w Oleszycach odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej pod hasłem: "Spotkanie z druhną Nutką" oraz konkurs recytatorski pt. "Strofy o Ojczyźnie". Harcerka z naszej drużyny Marzena Szabatowska otrzymała wyróżnienie za interpretację utworu.
Dnia 22lutego 1998 roku w gronie harcerskim zbieraliśmy grosiki na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom - pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w związku z harcerską "Akcją grosik". Wysłaliśmy także życzenia innym drużynom.
Hufcowy konkurs na najładniejsza pisankę i stroik wielkanocny przyniósł zwycięstwo druhnie Milenie Mikitów i druhowi Witoldowi Hukowi w kategorii pisanka, natomiast w kategorii stroik II miejsce zajęła Katarzyna Kubiszyn.
Niezwykle zadowoleni wrócili harcerze z Hufcowej Gry Specjalnościowej z Julina k. Łańcuta. Po raz pierwszy mieli możliwość zakosztowania harcerskiego życia pod namiotami. Zadania ,którym mieli sprostać wymagały niezwykłej odwagi i sprytu. W pierwszym dniu odbywały się wieloboje specjalnościowe, przygotowano tor pożarniczy i sanitarno-medyczny, natomiast drugi dzień obfitował w wiele wrażeń związanych z wielogodzinną grą terenową. Przeprawa przez zalew w Brzózie Królewskiej, ugaszenie pożaru czy udzielenie pierwszej pomocy medycznej , to tylko niektóre z zadań jakie miał do wykonania patrol.
Podsumowanie akcji "Florek" miało miejsce w dniach 22-24 maja 1998 roku w Sanoku. Drużyna uczestniczyła w grze terenowej "Poszukiwanie „Ekoludka", zaprezentowała referat podczas sesji popularnonaukowej, wzięła udział w "Ekofestiwalu piosenki dowolnej".W kolejnym dniu miał miejsce Ekorajd "Szlakiem Ikon" przez Góry Słonne do Ulucza. Poprzez udział w tej akcji harcerze zdobyli wiele nowych doświadczeń.