• Tłumacz języka migowego
BIP

Czytanie - dla uczniów

Czytanie to świetna gimnastyka dla naszego mózgu. 

"Książka nieczytana umiera, zaś czytanie książek to nektar dla naszego mózgu."

Czytajmy zatem, kolory to radość!!

Książki godne polecenia :

K. MAKUSZYŃSKI „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY

Jest to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Głównym bohaterem jest Adam Cisowski. Był bardzo inteligentny, logicznie myślał oraz miał żyłkę detektywistyczną.
Jednak wiele osób rezygnuje z czytania tej książki, bo zawiera wiele trudnych słów- i to jest błąd. Nie chodzi tu o kilka niezrozumiałych wyrazów, lecz o ciekawe przygody czekające na dalszych stronach książki.
Uczennica klasy VI

L. M. MONTGOMERY: „ ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA” I DALSZE CZĘŚCI

Moim zdaniem ta lektura jest wspaniałym dowodem na to, że pochodzenie czy majątek nie jest najważniejszy. Kolor włosów, bujna wyobraźnia to cechy, które odróżniały Anię od reszty. Mimo tego,że nie miała prawdziwych rodziców pokochała zastępczych. Nigdy nie zapomnę tej książki.
Uczennica klasy VI

J. MELA: „POZA HORYZONTY”

Książka opowiada o historii życia znanego wszystkim najmłodszego polarnika. Mowa o Jaśku Meli, który w wieku 14 lat stracił rękę i nogę. Książka ukazuje wiarę Jaśka w dążeniu do celu. Bardzo polecam tę książkę.
Uczennica klasy VI

A. Koskowski: „Pod murami Malborka”

W czasie wakacji zwiedziłem zamek krzyżacki w Malborku. Przed wizyta zapoznałem się z najważniejszymi informacjami na temat tej potężnej twierdzy. Przeczytałem książkę A. Koskowskiego „Pod murami Malborka”. Opowiadanie przedstawia losy dwóch chłopców- Jaśka- giermka i Przemka- zbrojnego z chorągwi Dobiesława. Żyli oni za czasów króla Władysława Jagiełły. Książka opowiada ciekawie bardzo ważne wydarzenia, które miały miejsce w Polsce za panowania króla Władysława. W książce są ciekawe rysunki i zdjęcia zamku, elementy stroju rycerzy; miecze, hełmy i zbroje.
Wszystkim, którzy interesują się historią Polski i zamku w Malborku polecam tę książkę.
Uczeń klasy VI

S. Nicholls: „ Olivier i zeszyt z marzeniami”

Bohater książki mówi, że zawsze warto marzyć ,nawet w najgorszych sytuacjach, takich jak ciężka choroba. Wtedy też trzeba próbować spełniać swoje życiowe plany, bo to dodaje nam siły i zapominamy o zmartwieniu.

Seria „ Jeżycjada” M. Musierowicz

Książki te są godne polecenia, ponieważ uczą one, że większą radość sprawia miłość, przyjaźń i rodzina, niż dobra materialne. Pokazują też, że trzeba wytrwale uczyć się, aby osiągnąć upragniony cel w życiu. Rodzina powinna być wsparciem dla każdego człowieka, gdyż daje ona siłę do pokonywania trudności.
Uczennica klasa VI

 J. R. R. Tolkien: „ Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Książka opowiada o pewnym Hobbiście- istocie mniejszej od krasnoluda, ale większej od liliputa…..(..)
Z książki wynika następujący morał: czasami warto porzucić przyzwyczajenia, aby przeżyć coś wspaniałego, zaskakującego i niezwykłego. Powieść inspiruje do marzeń o przygodach i oczywiście podróży. W życiu wszystko zdarzyć się może..

A. Lindgren: „ Dzieci z Bullerbyn”

Ta przezabawna książka opowiada o życiu przyjaciół mieszkających w małej miejscowości ( w języku polski Hałasowo). Mimo, że to lektura II klasy, to zawsze chętnie wracam do tej lektury.
Uczennica klasy VI

C. Machon: „ 16 historii o pięknych księżniczkach”

Książkę tę warto przeczytać ponieważ jest opisanych 16 historii o różnych, ale tak samo pięknych księżniczkach. Pokazane są charaktery i zachowania. Jedna jest smutna i dobra, a druga samolubna i zła.
Uczennica klasy II

W. Chotomski: „ Pięciopsiaczki”

Warto przeczytać tę książkę, bo jest bardzo ciekawa. Opowiada o szczeniakach i ich przygodach. Opowiada, w jaki sposób pieski dorastały.
Uczennica klasy II

do góry