Z wizytą w Krakowie
Wycieczka do Krakowa
We wtorek 19 maja uczniowe klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Podczas zwiedzania uczniowie odwiedzili Zamek Królewski na Wawelu
, gdzie zobaczyli dziedziniec arkadowy, katedrę, krypty królewskie oraz Dzwon Zygmunta. Największą atrakcją okazała się Smocza Jama oraz ziejący ogniem Smok Wawelski.
Następnie uczestnicy przeszli ulicą Grodzką na Rynek Starego Miasta, podziwiając po drodze najważniejsze zabytki Krakowa, takie jak Kościół Mariacki wraz z hejnałem, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Ogrodzie Doświadczeń i Planetarium, gdzie dzieci mogły poprzez zabawę i eksperymenty poszerzać swoją wiedzę z zakresu nauki i przyrody. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji, umożliwił poszerzenie wiedzy historycznej i kulturowej oraz sprzyjał integracji uczniów. Było extra!
Tekst: M. Pukas