Strona główna/Aktualności/W stolicy polskich Tatr...

W stolicy polskich Tatr...

Po trudach egzaminu ósmoklasisty uczniowie klasy VIII wyruszyli do stolicy Tatr – Zakopanego. Wycieczka odbyła się w terminie 14-15 maja 2026r. i miała charakter krajoznawczy. W pierwszym dniu wyjazdu głównym celem było Morskie Oko, natomiast w kolejnym odwiedzono Dolinę Strążyską oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. To już druga wizyta ósmoklasistów w Zakopanem. Po raz pierwszy odwiedzili to miasto w piątej klasie. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwał przewodnik tatrzański oraz opiekunowie – panie Marta Lis i Marta Polak.

Tekst: M. Polak

do góry