W stolicy polskich Tatr...
21/05
2026
Wycieczka do Zakopanego
10 zdjęć
Po trudach egzaminu ósmoklasisty uczniowie klasy VIII wyruszyli do stolicy Tatr – Zakopanego. Wycieczka odbyła się w terminie 14-15 maja 2026r. i miała charakter krajoznawczy. W pierwszym dniu wyjazdu głównym celem było Morskie Oko, natomiast w kolejnym odwiedzono Dolinę Strążyską oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. To już druga wizyta ósmoklasistów w Zakopanem. Po raz pierwszy odwiedzili to miasto w piątej klasie. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwał przewodnik tatrzański oraz opiekunowie – panie Marta Lis i Marta Polak.
Tekst: M. Polak