Strona główna/Aktualności/W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą…

W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą…

W dniach 27-28 maja 2026 roku uczniowie klasy czwartej i piątej uczestniczyli w wycieczce na trasie Czarnolas – Nałęczów – Kazimierz Dolny nad Wisłą. Dzięki wyjazdowi uczestnicy wycieczki mogli aktywnie poznawać walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe Krainy Lessowych Wąwozów i Płaskowyżu Nałęczowskiego. Na trasie wycieczki znalazły się:

  • Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie – uczniowie z przewodnikiem zwiedzili zabytkowy dwór zgłębiając życie i twórczość jednego z największych poetów okresu renesansu.
  • Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie – w tej unikalnej placówce biograficzno-literackiej uczestnicy wycieczki mogli podziwiać bogate zbiory rękopisów, pamiątek i listów pisarza oraz wysłuchać ciekawych opowieści przewodniczki o „poczciwym panu z Nałęczowa”.
  • Park zdrojowy w Nałęczowie – nasza grupa wycieczkowa odwiedziła „zielone serce uzdrowiska”, w którym można podziwiać malowniczy staw z Wyspą Miłości, pijalnię wód mineralnych oraz liczne zabytki i rzeźby – w tym słynną ławeczkę Bolesława Prusa.
  • Kazimierz Dolny Nad Wisłą – historyczne miasteczko w województwie lubelskim słynące z unikalnej architektury, otaczających je lessowych wąwozów oraz bogatej historii.

Czas spędzony w Kazimierzu Dolnym uczestnicy wycieczki wykorzystali w najlepszy możliwy sposób: spacerowali przy zachodzie słońca Bulwarem Nadwiślańskim, jeździli Eko-busikami po malowniczych trasach miasta, zwiedzili Stary Rynek z zabytkowymi kamienicami, Zespół Zamkowy, Kościół Farny, wąwóz Niezabitowskich i wspięli się na Górę Trzech Krzyży.

Wycieczka była bardzo udana! Pogoda dopisała a uczestnicy wycieczki tryskali pozytywną energią. Dzięki temu wyjazdowi czwarto- i piątoklasiści zacieśnili więzi, budowali relacje koleżeńskie, pomagali sobie nawzajem, uczyli się współpracy i empatii.

Opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu sprawowały: p. Beata Kacprzak, p. Aneta Tworko i p. Tamara Głaz.

Tekst: Tamara Głaz

do góry