Na bieszczadzkich szlakach...
Bieszczadzkie szlaki...
Dwa dni na bieszczadzkich szlakach spędzili uczniowie klasy VI i VII. 21 maja udało się zdobyć najwyższy szczyt Bieszczad - Tarnicę (1346m n.p.m.). Uczniowie dzielnie pokonali ponad 14 km szlaku na trasie Wołosate - Tarnica - Szeroki Wierch - Ustrzyki Górne. 22 maja nasza wspaniała ekipa dotarła do Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej. Nie spotkaliśmy niedźwiadka ani liska, ale pan przewodnik Krzysztof Wróbel zainteresował uczniów piękną bieszczadzką przyrodą, zwracając uwagę na kwiaty, węże oraz zwierzęta spotykane na szlaku.
W drodze powrotnej do domu uczestnicy wycieczki odwiedzili bojkowską cerkiew w Smolniku nad Sanem wpisaną na światową listę UNESCO. Odwiedzili także Arłamów oraz Klasztor w Kalwarii Pacławskiej. Wszyscy zadowoleni z pokonanych trudności, ze zdobycia Tarnicy i fantastycznego wykorzystania czasu wśród pięknej bieszczadzkiej przyrody, w sympatycznej i rozśpiewanej atmosferze wrócili do Lisich Jam.
Opiekunowie p. Marta Polak, p. Marta Lis oraz p. Stanisław Szczybyło mają nadzieję, że uczniowie pokochali te urokliwe polskie góry i teraz już zawsze będą wracać w Bieszczady.
Tekst: Marta Lis