Strona główna/Aktualności/EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Egzamin ósmoklasisty to obowiązkowy, pisemny sprawdzian kończący szkołę podstawową, którego nie można nie zdać (brak progu punktowego). Składa się z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzamin odbywa się w maju, a wyniki wpływają na rekrutację do szkół ponadpodstawowych (maks. 100 pkt).

Egzamin ósmoklasisty w 2026 roku odbędzie się w dniach 11-13 maja (poniedziałek-środa). Wszystkie egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9:00. Termin dodatkowy dla uczniów, którzy nie mogą przystąpić do egzaminu w maju, zaplanowano na 8–10 czerwca 2026 r.. 

Harmonogram egzaminów 2026 (termin główny):

  • 11 maja (poniedziałek) - 9:00: Język polski (120 minut).
  • 12 maja (wtorek) - 9:00: Matematyka (100 minut).
  • 13 maja (środa) - 9:00: Język obcy nowożytny (90 minut). 

Termin dodatkowy (dla osób z powodów losowych):

  • 8-10 czerwca 2026 r.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone na początku lipca 2026 r..

Drodzy ósmoklasiści życzymy Wam powodzenia i sukcesu!

 ZSP Lisie Jamy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podobne wiadomości:

do góry